تفاوت ۱۰۸۰P و ۱۰۸۰N در دوربین مدار بسته

این سوالی است که ذهن فروشندگان و مصرف کنندگان سیستم های امنیتی و نظارت تصویری دوربین مدار بسته در رابطه با انواع AHD را به خود مشغول کرده است

در حالت کلی و استاندارد، رزولوشنی بنام ۱۰۸۰N وجود ندارد.

اصل موضوع این است : در رقابت شدیدی که بین تکنولوژی آنالوگ – اچ دی مثل سی وی آی HD-CVI و تی وی آی HD-TVI و ای اچ دی AHD بوجود آمده است،هر شرکتی تلاش می کند که این محصولات را با قیمت مناسب به تولیدانبوه برساند و به بازار عرضه کند.با پدید آمدن پردازنده ۲۴۴۱ از سوی نکست چیپ nextchip، تولید کنندگان دستگاه های DVR به سرعت به سمت تولید دستگاهی برای ضبط تصاویر دوربین های AHD با کیفیت دو مگاپیکسل رفتند،

حال با وجود یک مشکل بزرگ (پردازنده قدرتمند و انبوهی از دستگاه های ۷۲۰P تولید کنندگان به فکر طراحی سیستمی برای کنترل هر دو بخش کردند.

در واقع رزولوشن (۱۰۸۰N(1080*960 به دستگاه نسل اول AHD یا همان کیفیت ۷۲۰P بر می گردد که ما آن را به نام AHDM می شناسیم که این دستگاه فقط قابلیت نمایش دوربین های AHD با رزولوشن ۲ مگاپیکسل را دارد در حالی که تصاویر را با رزولوشن ۱مگاپیکسل (۱۰۸۰*۷۲۰) ضبط می کند که از نظر سخت افزاری نیز همان سیستم ۷۲۰Pبا تغییراتی جزئی می باشد.

در صورتی که دستگاه ۱۰۸۰PAHD واقعی باشد،باید تصاویر را با رزولوشن ۲ مگاپیکسل ( ۱۰۸۰*۱۹۲۰) ضبط کند که به آن AHDH می گوییم.

پس به یاد داشته باشیم که N  =۱۰۸۰*۹۶۰

 و فول اچ دی واقعی یعنی   p =1080*1920

دو دلیل برای گران تر بودن ۱۰۸۰P

اول این که دستگاه ۱۰۸۰Nبا پردازنده هایسیلیکون مدل ۳۵۲۰-D نیز تولید می شود و برای اینکه بتواند ۴ تصویر را همزمان پلی بک کند به پردازنده ۳۵۲۱ نیاز دارد، در حالی که ۱۰۸۰P برای پلی بک کردن چهار کانال همزمان به یک پردازنده ۳۵۳۰ نیاز دارد.علاوه برآن EPRAM و RAM بیشتری نیاز دارد.

پس در حالت کلی همه تولید کنندگان چینی منتظر ۲ فناوری جدید هستند.

۱- پردازنده های جدید هواوی HUAWEI(های سیلیکون زیر مجموعه هواوی می باشد) برای مثال سری ۳۵۲۰ V300 برای ۱۰۸۰p طراحی شده است و قیمت مناسب تری نسبت به ۳۵۳۱ دارد.

۲- امکان استفاده از فرمت H.265 برای کاهش حجم فضای هارد.

نکته آخر اینکه :

۱- به لوگو ۱۰۸۰p اطمینان نکنید، چون به راحتی در صفحه نمایش دستگاه DVR قابل نمایش است.

۲- به سخت افزاردستگاه دقت کنید.

۳ – و در نهايت سايز رزولوشن ها را بخاطر بسپاريد.

(AHDL(720H =(576*960)

(AHDM(960p)=(720*1280)

(AHDH(1080p)=(1080*1920)

(۹۶۰*۱۰۸۰)=(۱۰۸۰N)

نگاه سیستم نماینده انحصاری محصولات دوربین مداربسته Hinix واردات انواع دوربین های مداربسته AHD و دستگاه DVR به قیمت همکار و ارسال به تمام نقاط ایران با پشتیبانی و خدمات پس از فروش معتبر و تامین تمامی لوازم جانبی دوربین مداربسته آنالوگ , AHD و IP

دیدگاه