انتخاب کابل کواکسیال دوربین مدار بسته

coaxcable

برای خرید کابل کواکسیال دوربین مدار بسته AHD در یک پروژه ممکن است از چند نوع کابل استفاده نماییم .
بعنوان مثال برای بعضی از دوربین های مدار بسته از کابل RG59 ، کواکسیل های فویل دار و یا دبل شیلد و برای تعدادی دیگر از RG6 و در نهایت برای دورترین مسیر ها از کابل RG11 استفاده نماییم .
برای مثال ممکن است در یک فروشگاه کوچک که ۴ یا ۸ دوربین مدار بسته بکار رفته است، کابل آر جی ۵۹ را پیشنهاد دهیم . علت این است که فاصله بین هر دوربین تا DVR حداکثر به ۵۰ متر نمیرسد . از طرفی فاصله کابل های تصویر با برق حدود ۲۰ سانتیمتر است . بنابر این نویزی روی سیم ها و تصاویر نداریم و سعی میکنیم از کابلی استفاده کنیم که مناسب ترین قیمت را داشته باشد و بی جهت کابل گران قیمت و یا ضخیم استفاده نکنیم .
ممکن است برای یک ساختمان ۴ طبقه حدود ۱۶ دوربین مدار بسته بخواهیم نصب نماییم .
در این پروژه باید کابل های بین طبقات را از اتاق آسانسور عبور دهیم و کابل های تصویر از کنار برق سه فاز آسانسور با فاصله کمی عبور خواهد کرد . در این پروزه باید از کابل های دبل شیلد استفاده کنیم تا برق آسانسور نویز روی سیستم نداشته باشد .کابل دبل شیلد اگر استاندارد و با کیفیت باشد ، تا ۵۰۰ متر را بدون افت کیفیت پشتیبانی میکند .
در پروژه های صنعتی و محیط هایی که کابل ها از مسیر های طولانی و پر خطر عبور میکند ، کابل های RG11 و RG6 دارای فویل و شیلد دوبل بیشتر استفاده می شوند .
استاندارد و با کیفیت بودن کابل ها بسیار مهم است .قبل از خرید کابل روکش حدود ۱۰ سانتیمتر آنرا برش بزنید و تعداد رشته های شیلد آنرا بشمارید و با کابل های دیگر مقایسه نمایید .سپس ضخامت مغزی و جنس آنرا با کابل های دیگر بسنجید .کابل هایی که تمام مس است به مراتب بهتر از کابل هایی است که فقط روکش رشته ها از مس است .
برای آزمایش این مساله سطح شیلد یا مغز سیم را با تیغ کاتر خراش دهید و از رنگ آن متوجه خواهید شد که تا مغز سیم از مس است یا خیر .
اتصالات BNC
پس از اینکه داکت کشی و لوله گذاری را انجام دادیم و همچنین کابل ها را متناسب با مسافت ، شرایط جوی و محیطی انتخاب کردیم و کابل کشی اجرا شد ، نوبت به نصب اتصالات است . کار اتصالات BNC ، مرتبط ساختن کابل های کواکسیل به دوربین ها و دی وی آر DVR و ارتباط کابل های شبکه Cat6 به دوربین های دیجیتال IP Camera و ذخیره ساز تصویر ان وی آر NVR است .
هر BNC یا جک RG45 قیمت ناچیزی در برابر کابل مصرفی و دوربین مدار بسته دارد ، اما بی کیفیت بودن آن میتواند سبب قطع و وصل شدن تصویر شود و مشکلاتی را مانند نویز ، سیاه و سفید شدن تصویر و قطعی کامل تصویر Video Lost ، ایجاد پرش یا خط های افقی و عمودی شود .
بنا براین توصیه میکنیم همیشه از بهترین اتصالات در پروژه ها استفاده نمایبد.سعی نمایید از بی ان سی های سوزنی و یا لحیمی و فنری استفاده نکنید . بهترین نوع بی ان سی ؛BNC وی کپ است .این نوع از BNCبا ابزار مخصوص به کابل متصل می شود و اگر به هر نحوی بخواهید کابل را کوتاه کنید ، میتوانید اتصال را باز کنید و مجدد استفاده نمایید.این عمل تا ۸۰ بار قابل انجام است .
سیستم دوربین مدار بسته را به نحوی طراحی نمایید که از سه راهی BNC و هر گونه رابط BNC به حداقل ممکن استفاده نمایید .
بسیاری از این سه راهی ها و مبدل ها از کیفیت پایینی برخوردارند و پس از مدتی در محیط های صنعتی و یا مرطوب ، دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند و باعث نویز و مشکلات مشابه می شوند

نگاه سیستم نماینده انحصاری محصولات دوربین مداربسته Hinix واردات انواع دوربین های مداربسته AHD و دستگاه DVR به قیمت همکار و ارسال به تمام نقاط ایران با پشتیبانی و خدمات پس از فروش معتبر و تامین تمامی لوازم جانبی دوربین مداربسته آنالوگ , AHD و IP

دیدگاه